Projekt Nadácie otvorenej spoločnosti

Porota súťaže

Porota súťaže pre Novinársku cenu 2020

Písaná žurnalistika - reportáž
 

Tibor Búza | producent a bývalý programový riaditeľ RTVS
Simona Mikušová | odborná asistentka na katedre žurnalistiky UK, redaktorka TV Markíza
Valéria Polovková | členka Rady súťaže, CEO Netwon Media
Ivan Godársky | člen Rady súťaže a zástupca partnera MEMO 98
 

Písaná žurnalistika - rozhovor
 

Braňo Závodský | moderátor Rádia Expres
Klára Bernátová | zástupkyňa partnera Nadácia Zastavme korupciu
Eva Pauliaková | členka Rady súťaže a zástupkyňa partnera ADTM
Jan Glovičko | Project Leader, Paradigm Shift in Communication, Európska komisia
 

Písaná žurnalistika -  investigatívny a analytický príspevok

 
Ondřej Kundra | zástupca šéfredaktora, Respekt
Vojtěch Blažek | reportér, Seznam Zprávy
Zlatica Puškárová | moderátorka TV Markíza
Miroslava Širotníková | členka Rady súťaže, zástupkyňa OSF, novinárka
 

Písaná žurnalistika -  komentár

 
Henrich Krejča | šéf spravodajstva TV Markíza
Jana Cviková | spoluzakladateľka organizácie ASPEKT
Zuzana Mistríková | výkonná riaditeľka, Mediálny inštitút
Stanislava Luppová | freelance novinárka
 

Audiovizuálna žurnalistika -  reportáž a investigatívny príspevok

 
Peter Ivanič | vysokoškolský pedagóg (UK), zástupca iniciatívy Svet medzi riadkami
Jana Neumannová | novinárka, Reportéři Českej televízie
Barbara Janišová Feglová | filmová producentka
Zuzana Kušová | členka Rady súťaže a zástupkyňna partnera Mayer McCann Erickson
 

Audiovizuálna žurnalistika - rozhovor a diskusia

 
Dominika Pišťanská | vedúca redakčného tímu Seesame; bývalá redaktorka RTVS
Lukáš Mathé | zahraničný spravodajca Českej televízie
Tatiana Repková | zakladateľka Klubu mediálnych manažérov
Rastislav Kužel | člen Rady súťaže a zástupca partnera MEMO 98
 

Audiovizuálna žurnalistika - spravodajské pokrytie udalosti

 
Jan Višňovský UCM | vedúci Katedry masmediálnej komunikácie FMK UCM v Trnave
Andrea Chlebcová Hečková | vedúca katedry žurnalistiky UKF v Nitre
Branislav Ondrášik | odborník na médiá, komunikačný manažér ESET
Alena Pániková | predsedníčka Tlačovej rady SR
 

Audiovizuálna žurnalistika - Fotografia

 
Milan Jaroš | fotograf, Respekt
Dorota Holubová | dokumentárna fotografka, šéfredaktorka magazínu Fotonoviny
Olja Triaška Stefanovič | vedúca Katedry fotografie a nových médií, VŠVU
Maciek Nabrdalik | dokumentárny a reportážny fotograf, VII Photo Agency
 

Občianska žurnalistika

 
Denisa Havrľová | pedagogička, Súkromná umelecká škola Dizajnu
Frederika Halászová | PR manažérka, Človek v ohrození, freelance novinárka 
Michal Vašečka | sociológ, riaditeľ Bratislava Policy Institute
Ľubo Bajaník | pedagóg, Katedra žurnalistiky UK, moderátor RTVS
 

Podcast

 
Pavol Szalai | Head of EU/Balkans desk, Reportéri bez hraníc (RSF)
Blažena Sedrovičová | riaditeľka agentúry PS:Digital
Filip Titlbach | redaktor českého Deníka N
Viera Žúborová | politologička, Bratislava Policy Institute
 

Najlepší česko-slovenský kreslený vtip, komiks, karikatúra, grafické dielo

 
Boris Ondreička | umelec a kurátor
Ivan Hanousek | zakladateľ Českej únie karikaturistov, novinár a spisovateľ
Juraj Malíček | vysokoškolský pedagóg Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa 
Ivana Šáteková | výtvarníčka
 

Cena za inovatívnu online žurnalistiku

 
Anna Predmerská | pedagogička, Katedra masmediálnej komunikácie UCM
Ján Hacek | vedúci katedry žurnalitiky Univerzity Komenského
Petr Sabata | šéfredaktor Českého rozhlasu Plus
Štefan Frimmer | člen Rady súťaže a zástupca hlavného partnera Slovenská sporiteľňa
 

Najlepší regionálne publikovaný alebo odvysielaný príspevok

 
Veronika Cilingová | pedagogička, Katedra žurnalistiky UKF
Oľga Baková | bývalá novinárka, komunikačná manažérka, Slovenské elektrárne
Martina Štérová | šéfredaktorka SME Ženy
Ľuboš Greguš | pedagóg, Katedra masmediálnej komunikácie UCM
 

 

-->
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×