Projekt Nadácie otvorenej spoločnosti
späť na zoznam

Otvárame nový ročník súťaže Novinárska cena


Nadácia otvorenej spoločnosti ako organizátor Novinárskej ceny spolu s partnermi už 11 rokov odmeňuje novinársku prácu, ktorá má dôležitý význam pre fungovanie a rozvoj demokratickej spoločnosti.

Oddnes, 2.12. 2014 až do 31.1. 2015 môžu súťažné príspevky prihlasovať autori, redakcie, vydavatelia, ale aj čitatelia, diváci alebo poslucháči, do 14 kategórií, z ktorých Rada súťaže vyberie ešte aj troch držiteľov špeciálnych cien. 

Novinárska cena rok čo rok úspešne upozorňuje na kvalitu práce novinárov a otvára diskusiu o stave a trendoch slovenskej žurnalistiky. Už stabilnou súčasťou súťaže je Cena Google za inovatívnu online žurnalistiku. Tá sa udeľuje profesionálnym novinárom, ktorí prostredníctvom blogov, video-blogov či iných online formátov, vrátane redakčne komplexných online projektov reagujú na problémy spoločnosti.

Aj v tomto roku udelíme špeciálnu Cenu Google pre mladé talenty dátovej žurnalistiky. Študenti a mladí ľudia do 30 rokov môžu prihlasovať návrhy projektov ako analyzovať verejné dáta a nájsť v nich nové súvislosti prínosné pre verejnosť. Uzávierka prihlasovania projektov je 31.3.2015. Víťaz získava 830 EUR.

Redakciám zároveň ponúkame možnosť aby so svojim tímom profesionálnych novinárov pomohli zrealizovať a zverejniť víťazný študentský projekt.

Verejnosť sa do súťaže môže opäť zapojiť prostredníctvom online hlasovania. Na www.novinarskacena.sk/hlasovanie bude môcť určiť víťaza špeciálnej Česko-slovenskej ceny. Príspevky do online hlasovania bude nominovať Rada súťaže slovenskej a českej Novinárskej ceny na základe odporúčaní porôt.


späť na zoznam
-->
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×