Projekt Nadácie otvorenej spoločnosti

Správy

Novinárske ceny 2023 sú rozdané. Cenu otvorenej spoločnosti získali novinárky Barbora Mareková a Petra Strižková, Osobnosť slovenskej žurnalistiky je Martin Milan Šimečka.


Na slávnostnom odovzdávaní novinárskych cien za rok 2023 boli ocenené najlepšie novinárske práce a občianske projekty v 11 žánrových kategóriách. V jubilejnom, dvadsiatom ročníku bolo prihlásených 380 príspevkov z viac ako 50 redakcií a portálov. Novinárske ceny získalo 22 novinárov a novinárok, 11 redakcií a jeden občiansky portál. Okrem ocenení v žánrových kategóriách získali 3 novinárky a jeden novinár aj špeciálne ceny – Cenu za inovatívnu žurnalistiku, Cenu otvorenej spoločnosti a Osobnosť slovenskej žurnalistiky, o ktorej rozhodovala špeciálna porota - Iveta Radičová, Zuzana Szatmáry, Alexej Fulmek a Rudolf Chmel. Cenu získal Martin Milan Šimečka.

čítaj viac

V úzkosti hľadania osobnosti slovenskej žurnalistiky


 
Ján Füle
 
V auguste 1968 som mal 5 rokov. Do roku 1989 som stihol skončiť základnú školu, gymnázium, absolvovať žurnalistiku a mať za sebou aj rok vojenčiny.  
Moje spomienky na rok 1968 sú prirodzene limitované vekom. Potom aj tým, že môj otec bol autorom fotografie Alexandra Dubčeka skáčuceho z veže kúpaliska v Santovke. A ten malý chlapec, ktorý stojí pri Dubčekovej deke som ja.

čítaj viac

Novinárska cena 2023 predstavuje nominácie


Predstavujeme nominácie jubilejného, 20. ročníka Novinárskej ceny. Nominácie na víťazné práce v 11 súťažných kategóriách vybralo 48 porotkýň a porotcov. Nominované autorky a autori reprezentujú 12 redakcií. O laureátoch a laureátkach 2 špeciálnych cien rozhodla Rada súťaže. Tohtoročnou novinkou je cena Osobnosť slovenskej žurnalistiky, ktorú vyberala špeciálna porota v zložení Iveta Radičová, Zuzana Szatmáry, Alexej Fulmek a Rudolf Chmel.

čítaj viac
-->
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×