Projekt Nadácie otvorenej spoločnosti

Správy

Noviny ako archívne pramene a novinári ako historici najsúčasnejších dejín


Fedor Blaščák
 
Milí priatelia,
 
Novinárska cena má 20 rokov, založili sme ju v roku 2004, vtedy ešte spoločne so Slovenským syndikátom novinárov a s morálnou podporou Alexeja Fulmeka, ktorý sa za ten nápad postavil. Postupne sme budovali dôveru médií a dnes myslím môžeme povedať, že je to prestížne ocenenie, ktoré má svoju váhu. Dokonca sa ju ako úspešný projekt podarilo vyexportovať do Čiech, kde ju od roku 2011 organizuje naša sesterská Nadace OSF.

čítaj viac

V úzkosti hľadania osobnosti slovenskej žurnalistiky


 
Ján Füle
 
V auguste 1968 som mal 5 rokov. Do roku 1989 som stihol skončiť základnú školu, gymnázium, absolvovať žurnalistiku a mať za sebou aj rok vojenčiny.  
Moje spomienky na rok 1968 sú prirodzene limitované vekom. Potom aj tým, že môj otec bol autorom fotografie Alexandra Dubčeka skáčuceho z veže kúpaliska v Santovke. A ten malý chlapec, ktorý stojí pri Dubčekovej deke som ja.

čítaj viac

Novinárska cena 2023 predstavuje nominácie


Predstavujeme nominácie jubilejného, 20. ročníka Novinárskej ceny. Nominácie na víťazné práce v 11 súťažných kategóriách vybralo 48 porotkýň a porotcov. Nominované autorky a autori reprezentujú 12 redakcií. O laureátoch a laureátkach 2 špeciálnych cien rozhodla Rada súťaže. Tohtoročnou novinkou je cena Osobnosť slovenskej žurnalistiky, ktorú vyberala špeciálna porota v zložení Iveta Radičová, Zuzana Szatmáry, Alexej Fulmek a Rudolf Chmel.

čítaj viac
-->
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×