Projekt Nadácie otvorenej spoločnosti
späť na zoznam

MENÁ VÍŤAZIEK A VÍŤAZOV SA DOZVIEME 14.5.2020. ROZHODNÚ O NICH TIETO POROTKYNE A POROTCOVIA.


Predstavujeme vám zloženie porôt, ktoré budú hodnotiť práce prihlásené do 16. ročníka súťaže Novinárska cena. Medzi porotkyňami a porotcami nájdete veľa nových aj osvedčených tvárí, ktoré svojím skúseným pohľadom určite prispejú k čo najlepšiemu finálnemu výberu nominácií, víťaziek a víťazov jednotlivých kategórií .
 
Sú medzi nimi napríklad Ondřej Kundra, zástupca šéfredaktora, reportérka Ivana Svobodová či fotograf Milan Jaroš z českého Respektu. Českú televíziu budú reprezentovať reportérka Jana Neumannová, zahraničný spravodajca Lukáš Mathé a šéf reportážnej publicistiky Marek Wollner. Do poroty sa vracia Zuzana Mistríková z Mediálneho inšitútu, novinárka Olga Baková či dátový analytik Ján Suchal. Nájdete medzi nimi aj dvoch vedúcich katedier, Olju Triašku Štefanovič z Katedry fotografie a nových médií VŠVU a Erika Láštica z Katedry politológie UK. Svoje silné zastúpenie bude mať kreatívna, umelecká aj komunikačná obec.

Písaná žurnalistika - Najlepšia reportáž
  • Tibor Búza, producent a bývalý programový riaditeľ RTVS
  • Peter Ivanič, vysokoškolský pedagóg a člen iniciatívy Svet medzi riadkami
  • Ivana Svobodová, reportérka, Respekt
  • Ivan Godársky, člen Rady súťaže a zástupca partnera MEMO 98
 
Písaná žurnalistika - Najlepší rozhovor
  • Tomáš Kaminský, producent dokumentárnych filmov
  • Tomáš Grečko, šéfredaktor redakčného tímu Seesame a bývalý novinár
  • Tatiana Repková, medzinárodná expertka pre riadenie médií
  • Valéria Polovková, členka Rady súťaže a zástupkyňa partnera Newton Media
 
Písaná žurnalistika - Najlepší investigatívny a analytický príspevok
  • Ondřej Kundra, zástupca šéfredaktora, Respekt
  • Vojtěch Blažek, reportér, Seznam Zprávy
  • Barbora Mareková, reportérka TV Markíza, t.č. na materskej dovolenke
  • Lukáš Diko, freelance konzultant
  • Ivan Godársky, člen Rady súťaže a zástupca partnera MEMO 98
 
Písaná žurnalistika - Najlepší komentár
  • Vladislav Doktor, External Communications Manager, IBM ČR a SR
  • Jana Cviková, spoluzakladateľka ASPEKTu
  • Zuzana Mistríková, výkonná riaditeľka, Mediálny inštitút
  • Eva Pauliaková, členka Rady súťaže a zástupkyňa partnera Asociácia tlačených a digitálnych médií - ATDM
 
Audiovizuálna žurnalistika - Najlepšie spravodajské pokrytie udalosti
  • Oľga Baková, novinárka
  • Lukáš Diko, freelance konzultant
  • Lukáš Mathé, zahraničný spravodajca Českej televízie
  • Ján Orlovský, člen Rady súťaže a zástupca organizátora
 
Audiovizuálna žurnalistika - Najlepšia reportáž
  • Soňa Lexmanová, publicista
  • Jana Neumannová, novinárka, Reportéři Českej televízie
  • Barbara Janišová Feglová, filmová producentka
  • Zuzana Kušová, členka Rady súťaže a zástupkyňna partnera Mayer McCann Erickson
 
Audiovizuálna žurnalistika - Najlepší rozhovor a diskusia
  • Eva Babitzová, predsedníčka Point, o.z. a mediálna odborníčka
  • Marek Wollner, šéfredaktor reportážnej publicistiky Českej televízie
  • Jana Bučka, dokumentárna režisérka
  • Rastislav Kužel, člen Rady súťaže a zástupca partnera MEMO 98
 
Audiovizuálna žurnalistika - Najlepší investigatívny príspevok
  • Petr Vavrouška, obchodný riaditeľ skupiny mmcite+, bývalý novinár
  • Erik Láštic, vedúci Katedry politológie Univerzity Komenského
  • Ján Hacek, vysokoškolský pedagóg Katedry žurnalistiky Univerzity Komenského
  • Alena Pániková, členka Rady súťaže Novinárska cena
 
Najlepší regionálne publikovaný alebo odvysielaný príspevok
  • Ján Glovičko, projektový manažér, Spoločné výskumné centrum Európskej komisie
  • Jan Kurka, správca, Green Foundation
  • Magdaléna Rothová, riaditeľka, Asociácia pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu
  • Valéria Polovková, členka Rady súťaže a zástupkyňna partnera Newton Media
 
Cena za inovatívnu online žurnalistiku
  • Michal Pastier, majiteľ a kreatívny riaditeľ, reklamná agentúra Zaraguza
  • Ján Suchal, dátový analytik, open-data aktivista
  • Petra Jankovičová, spoluzakladateľka, TRIAD Advertising Praha
  • Štefan Frimmer, člen Rady súťaže a zástupca hlavného partnera Slovenská sporiteľňa
 
Najlepší česko-slovenský kreslený vtip, komiks, karikatúra, grafické dielo​
  • Boris Ondreička, umelec a kurátor
  • Ivan Hanousek, zakladateľ Českej únie karikaturistov, novinár a spisovateľ
  • Juraj Malíček, vysokoškolský pedagóg Filozofickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa 
  • Ivana Šáteková, výtvarníčka
 
Najlepšia fotografia
  • Milan Jaroš, fotograf, Respekt
  • Olja Triaška Stefanovič, vedúca Katedry fotografie a nových médií, VŠVU
  • Jozef Ondzik, fotograf
 
Najlepší podcast, online projekt a článok uverejnený na blogu
  • Denisa Havrľová, pedagogička, Stredná umelecká škola dizajnu
  • Robert Slovák, odborník na reklamu a komunikáciu  
  • Tomáš Grečko, šéfredaktor redakčného tímu Seesame a bývalý novinár
  • Marianna Leontiev, členka Rady súťaže Novinárska cena
 

späť na zoznam
-->
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×