Projekt Nadácie otvorenej spoločnosti

Správy

Noviny ako archívne pramene a novinári ako historici najsúčasnejších dejín


Fedor Blaščák
 
Milí priatelia,
 
Novinárska cena má 20 rokov, založili sme ju v roku 2004, vtedy ešte spoločne so Slovenským syndikátom novinárov a s morálnou podporou Alexeja Fulmeka, ktorý sa za ten nápad postavil. Postupne sme budovali dôveru médií a dnes myslím môžeme povedať, že je to prestížne ocenenie, ktoré má svoju váhu. Dokonca sa ju ako úspešný projekt podarilo vyexportovať do Čiech, kde ju od roku 2011 organizuje naša sesterská Nadace OSF.

čítaj viac

Martin Milan Šimečka: Osobnosť slovenskej žurnalistiky


 
Alexej Fulmek, CEO Petit Press
 
Porota v zložení Iveta Radičová, Zuzana Szatmary, Rudolf Chmel a Alexej Fulmek sa rozhodla udeliť cenu Osobnosť slovenskej žurnalistiky Martinovi Milanovi Šimečkovi za dlhodobú profesionálnu úroveň novinárskej práce.  
Porota ocenila najmä celospoločenský prínos novinárskej činnosti Martin M. Šimečku a jeho obhajobu demokratických princípov fungovania spoločnosti. Milan je predstaviteľom kritickej a nezávislej žurnalistiky, ale rovnako aj výborný spisovateľ so silným morálnym akcentom. Vo svojom profesionálnom živote viedol ako šéfredaktor tri redakčné kolektívy (Domino fórum, denník SME a Respekt). Pred Nežnou revolúciou publikoval v samizdate a po revolúcii v mnohých novovznikajúcich slobodných médiách.

čítaj viac

Novinárske ceny 2023 sú rozdané. Cenu otvorenej spoločnosti získali novinárky Barbora Mareková a Petra Strižková, Osobnosť slovenskej žurnalistiky je Martin Milan Šimečka.


Na slávnostnom odovzdávaní novinárskych cien za rok 2023 boli ocenené najlepšie novinárske práce a občianske projekty v 11 žánrových kategóriách. V jubilejnom, dvadsiatom ročníku bolo prihlásených 380 príspevkov z viac ako 50 redakcií a portálov. Novinárske ceny získalo 22 novinárov a novinárok, 11 redakcií a jeden občiansky portál. Okrem ocenení v žánrových kategóriách získali 3 novinárky a jeden novinár aj špeciálne ceny – Cenu za inovatívnu žurnalistiku, Cenu otvorenej spoločnosti a Osobnosť slovenskej žurnalistiky, o ktorej rozhodovala špeciálna porota - Iveta Radičová, Zuzana Szatmáry, Alexej Fulmek a Rudolf Chmel. Cenu získal Martin Milan Šimečka.

čítaj viac
-->
Váš internetový prehliadač je zastaralý

Pre správne zobrazenie stránky si prosím aktualizujte svoj interentový prehliadač. Aktualizovať prehliadač

×